Forum Wrocławskiego Osiedla OAZA (ul. Piękna)

Po cóż innego żyjemy, jak nie po to, by być przedmiotem rozrywki naszych sąsiadów i z kolei śmiać się z nich?

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

W celu rejestracji na forum proszę o maila na adres zarzad.oaza@gmail.com.
W mailu proszę podać nick i adres mailowy do utworzenia konta.

Zarząd budynków A i B: zarzad.oaza@gmail.com
Zarząd budynków C i D: zarzad.oaza.cd@wp.pl

Administrator(Domus): zarzadca4@zarzadca.wroclaw.pl

#1 2015-05-09 21:41:59

jackf
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-04-05
Liczba postów: 35

szklo

zastanawia mnie co robic z butelkami po piwie ( szklo ) gdzie je sortowac, bede wdzieczny za sugestie

#2 2015-05-09 22:50:31

Kuba
Administrator
Data rejestracji: 2014-02-18
Liczba postów: 260

Odp: szklo

Najbliższe pojemniki na szkło są przy wieżowcu na przeciwko.
Ale my wozimy pod Simpli, bo można podjechać samochodem.

#3 2015-05-10 00:55:11

xargs
Administrator
Data rejestracji: 2013-05-06
Liczba postów: 64

I tutaj pojawia się fajny wątek, bo: za moment jak ludzie zaczną się wprowadzać do budynku C będziemy całkiem sporym osiedlem. Może warto by takie całkiem spore osiedle miało własny kubełek na szkło?

I prawdziwy wrocławianin nigdy nie powie Simpli. Przez gardło mu to nie przejdzie. Prawdziwy wrocławianin mówi Billa, albo ostatecznie Elea.

#4 2015-05-11 12:55:51

Kuba
Administrator
Data rejestracji: 2014-02-18
Liczba postów: 260

Hmm a to dlatego, że ja jestem napływowy... wink

Kwestia ustawienia pojemników na szkło była rozważana, ale niestety jest parę "ale" (i nie chodzi o piwo):

1. Pojemniki nie mogą stać pod wiatą śmietnikową, ponieważ śmieciarka chwyta je z góry i musi mieć do nich dostęp.
2. Wyrzucanie szkła jest bardzo głośne i w naszym patio odbije się dodatkowym echem. Nie będzie to zbyt przyjemne, gdy ktoś po 23 postanowi wyrzucić kosz zbieranych przez miesiąc butelek.

#5 2015-05-12 22:44:14

jackf
Użytkownik
Liczba postów: 35

Kuba masz absolutnie racje, ale logicznie, kto normalny wyszedl by o 23 zeby wyrzucic butelki. Troche nie na temat smieci ale zaciekawila mnie logika pary z malym pieskiem bawiacym sie przed znakiem z zakazem wprowadzania psow na trawnik, byl bardzo fajny.

#6 2015-05-15 11:14:53

muniawka
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-05-06
Liczba postów: 1

Kuba napisał/a:

2. Wyrzucanie szkła jest bardzo głośne i w naszym patio odbije się dodatkowym echem. Nie będzie to zbyt przyjemne, gdy ktoś po 23 postanowi wyrzucić kosz zbieranych przez miesiąc butelek.

Może jak kosze będą na miejscu, to nikt nie będzie musiał magazynować szkła przez miesiąc, tylko na bieżąco będzie wyrzucał 2-3 butelki czy słoiki? Pozbylibyśmy się stojących przy śmietnikach butelek, które i tak lądują w odpadach zmieszanych.

A o godzinie 23 to przecież ktoś może zakłócać spokój siedząc ze znajomymi na ławce i pijąc piwo, albo robiąc grilla o tej porze. Nie możemy zakładać, że ludzie tu mieszkający mają same złe zamiary.

Pozdrawiam.

#7 2015-05-28 23:27:09

Aksze
Moderator
Liczba postów: 29

xargs napisał/a:

I prawdziwy wrocławianin nigdy nie powie Simpli. Przez gardło mu to nie przejdzie. Prawdziwy wrocławianin mówi Billa, albo ostatecznie Elea.

Kuba napisał/a:

Hmm a to dlatego, że ja jestem napływowy... wink
.

A ja też napływowy i najszybciej kojarzy mi się Billa, żadne Elea czy Simpli ;-)

Poza tym, że napływowy to jeszcze hmmm wychodzę wyrzucić śmieci o 23, logiczne, że jakieś puste butelki o tej porze też znajdą się puste ;-)

Stopka

Forum oparte na FluxBB